Tipy Deník

Josef Zíma + Sklenařinka Koncert

Akce již skončila

Předprodej 300 Kč, na místě 350 Kč

Josef Zíma (85 let,narozen: 11. 5. 1932 Praha, Československo)

Po maturitě na gymnáziu v Praze-Michli studoval herectví, současně s tímto studiem herectví na pražské DAMU se také soukromě učil zpěvu.

Od roku 1948 do roku 1951 byl členem Lidového souboru konzervatoře, od roku 1950 zpíval sólově s Orchestrem Jaroslava Ježka. Po ukončení studia získal své první herecké angažmá v Benešově u Prahy, kde působil v letech od roku 1953 do roku 1955. Od roku 1955 do roku 1957 sloužil na vojně v Armádním uměleckém souboru.

Po vojenské prezenční službě nastoupil do Divadla satiry (dnešní Divadlo ABC v paláci U Nováků). Od roku 1962 až do roku 1992, tedy plných 30 let, byl v angažmá v pražském Komorním divadle (což bylo divadlo, které patřilo do skupiny divadel patřících pod Městská divadla pražská). Zde se uplatňoval nejen jako herec, ale i jako dobrý zpěvák. Zahrál si v Divadle Na Fidlovačce v pražských Nuslích, v Hudebním divadle v Karlíně i v Komorním divadle v Plzni.

Současně s divadelní dráhou se odvíjela i jeho kariéra zpěváka popmusic. Kromě ústřední písně z pohádkového filmu Martina Friče Princezna se zlatou hvězdou se poprvé prosadil s hitem Jiřího Suchého Pro Tebe. Později nazpíval celou řadu dalších známých písní, mimo jiné také se zpěvačkou Pavlínou Filipovskou a dalšími.

Úspěšně vystupoval i v televizi zejména jako úspěšný konferenciér.

Od konce 70. let se profiluje jakožto zpěvák české dechovky (žánr tzv. české lidovky). Za svůj život natočil asi 200 písní a získal i tři Zlaté a jednu Platinovou desku. Josef Zíma je zpěvák s nepříliš znělým hlasem v tenorovém rozsahu, nicméně je to hlas velmi příjemný, kultivovaný, pěstěný a schopný vyjádřit mnoho různých nálad a emocí.

Josef Zíma je dodnes aktivním muzikantem, který stále příležitostně vystupuje. Jedná se o muže, který si celý život velice pečlivě buduje svoji image velmi příjemného a slušného sympaťáka do každé životní nepohody.

Jeho životní partnerkou byla herečka Eva Klepáčová.


Dechová hudba - taneční orchestr Sklenařinka vznikla v roce 2004 z iniciativy známého havlíčkobrodského kapelníka taneční skupiny AMIX z Havlíčkova Brodu Milana Slaniny.

Tomu bylo velice líto, že dechovka a taneční muzika v provedení velkých orchestrů ztrácí svůj lesk a kvalitu, Rozhodl se proto, že založí orchestr ve stejném obsazení, jako hrála kapela Alfa Úsobí, ve které působil od 1978 do roku 1990 .

Oslovil proto několik zkušených muzikantů (bývalých profesionálních muzikantů, učitelů na ZUŠ ...), se zpěvem pomohla Milanovi ženská část jeho rodiny (manželka Vlasta s dcerou Danou) a vznikl tak dechový orchestr s netradičním obsazením, který měl svoji premiéru na Zahradě Vysočiny v roce 2004.

Od té doby absolvovali velké množství vystoupení, koncertů a společenských akcí. Tato kapela vám zahraje jak v pruvodu, tak k tanci nebo provede koncert. V repertoáru naleznete především skladby od známých skladatelů české dechovky, jako jsou Ladislav Kubeš, Karel Vacek, Jaromír Vejvoda, Josef Poncar. Kapela zpestří koncerty taneční muzikou 60. až 80. let . Univerzálnost a obsazení kapely umožňuje hrát líbivou muziku připomínající starší generaci plesy dřívějších let. Kapela spolupracuje se známými umělci jako jsou Josef Zíma, Milan Černohouz, Josef Oplt, Alois Matoušek, Libor Pantůček, aj.

Kapelník- Milan Slanina

7. 10.  (15:00–17:00)
Tyršova 712, Chotebor
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT