více >>

KDE SE DÁ LYŽOVAT: Sjezdovka na Šacberku

Sjezdovka na Šacberku (vrchu Rudném) se nachází na okraji městské části Zborná, ležící severně od Jihlavy. Nejvyšší bod sjezdovky je v nadmořské výšce 613 metrů, délka sjezdovky je 380 metrů. Na sjezdovce najdou skvělé lyžařské podmínky jak lyžaři začátečníci, tak i zkušenější lyžaři. Svah má nejprve náročnější charakter (zkušenější), a poté je pozvolnější (začátečníci). Ani jedna část však není překážkou pro obě skupiny lyžařů.

Sjezdovka na Šacberku obvykle zahajuje sezonu jako první na Vysočině a sníh tam vydrží nejdéle. V místě je možné se občerstvit. 

Doprava do ski areálu je v zásadě možná dvěma způsoby:

Autobusem
Lze využít autobus městské hromadné dopravy jezdící na lince č. 5 (jízdní řád, stránky DP města Jihlavy) z Jihlavy do Zborné. Vystoupit je možno buď na zastávce "U Lyžaře", odkud je cesta dlouhá cca 500 m k lyžařskému vleku značena, nebo na konečné zastávce "Zborná", odkud je nástupní stanice sjezdovky vzdálena cca 300 m (cesta není značena: postavte se zády k hospodě a jděte po cestě kterou vidíte před sebou, dojdete až na konec Zborné, sjezdovka bude po pravé ruce).

Autem
Parkovat je možné u dolní stanice vleku ve Zborné, parkoviště bylo upraveno a rozšířeno nově v roce 2009. Z parkoviště vedou k dolní stanici vleku schody. K parkovišti musíte projet celou Zbornou, po vjezdu do Zborné na první křižovatce vpravo, na návsi opět vpravo a pak stále rovně až na konec Zborné. Parkoviště bude po pravé ruce. Zde je mapa.

Provozní doba, ceník

Velký vlek:

Po - Pá:
9.00 - 21.00

So, Ne, Prázdniny:
8.00 - 21.00

Dětský vlek:

V provozu v případě zájmu v době provozu velkého vleku.

Informace:

Infoline: 731 491 758

Lyžařská škola: 733 188 088

Půjčovna a servis lyží: 563 035 105


http://www.facebook.com/SkiarealSacberk

E-mail: info@sacberk.cz

Web: www.sacberk.cz

Zborná, Jihlava
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ