více >>

Otevření kaple svatého Eustacha

Akce již skončila

Opravdovou lahůdku si připravili organizátoři Noci kostelů v Telči. V pátek 25. května totiž mohou zájemci poprvé zavítat do nově opravené kaple svatého Eustacha na hradě Roštejně, který právě prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Lidé budou obdivovat především nové podlahy, restaurovaná historická okna a štukový oltář a nové kostelní lavice. Hrad bude v pátek otevřený od 11 hodin. Volně přístupné bude hradní nádvoří spolu s kaplí, k dispozici bude rovněž hospoda, prodej suvenýrů i sociální zázemí.

V kapli proběhnou ve 12, 14 a v 16 hodin komentované prohlídky o její stavební historii. V 19, 20 a 21 hodin se návštěvníci setkají s majiteli hradu z rodiny pánů z Hradce. Ti je na chvíli přenesou o několik století nazpět, kdy snaha založit na Roštejně kapli byla pouhým snem. Pro účastníky Noci kostelů je připravena bezplatná kyvadlová autobusová doprava od 15 hodin z Telče (od Motorpalu) na hrad.

Kaple na Roštejně panstvu sloužila především k bohoslužbám před zahájením lovů v přilehlé oboře a byla zasvěcena patronu lovců svatému Eustachovi. Od 19. století se z ní stalo skladiště. Správa hradu počítá v letošním roce s volným zpřístupněním kaple mimo zpoplatněné návštěvnické trasy.

od  25. 5.  (11:00)
do  26. 5.  (01:00)
Doupě
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ