Předchozí
1 z 12
Další

Vojtěch ŠoulaVojtěch ŠoulaZdroj: Deník/Martin SingrVojtěch Šoula

vysokoškolský student, Jihlava

Myslím si, že volby letos rozhodne téma dostupného bydlení. Ukáže se na tom, jak stranám a hnutí záleží na rozvoji města.

Klikněte pro vyplnění ankety.Klikněte pro vyplnění ankety.Zdroj: DeníkCo rozhodne volby ve vaší obci? Zapojte se do ankety Deníku

Co rozhodne volby ve vaší obci? Jaké bude stěžejní téma komunálních voleb právě u vás? Budeme rádi, když nám dáte vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas, nebo kliknutím na logo.

Anna MištováAnna MištováZdroj: Deník/Martin SingrAnna Mištová

adiktolog, Havlíčkův Brod

Rozhodující pro mě jsou témata sociální, protože jak se uvádí: země je tak bohatá, respektive tak chudá, jak chudý, respektive bohatý je její nejslabší článek. Pracuji u jihlavské charity a jako vedoucí nízkoprahové sociální služby pro uživatele drog, kdy denně s našimi klienty řešíme jejich nevyhovující situaci a hledáme cesty k jejímu zlepšení, bych ani jinak odpovědět nemohla.

Petr PalovčíkPetr PalovčíkZdroj: Deník/Martin SingrPetr Palovčík

ředitel DKO, Jihlava

Při rozhodování v komunálních volbách u mě nerozhoduje jedno téma, nebo vytištěný program. Jsme malé město a pokud se někdo trochu o veřejné dění zajímá, může si lehce udělat představu o důvěryhodnosti, pracovitosti a kvalitě kandidátů nejen z prvních příček. Pak je možné i mnohem reálněji posuzovat volební program a slogany. Vím, že jsou uskupení, o kterých z podstaty neuvažuji. U dalších si vyhodnotím zkušeností s jejich činností, přečtu program i celou kandidátku a rozhodnu se.

Vladislav JiroušekVladislav JiroušekZdroj: Deník/Martin SingrVladislav Jiroušek

důchodce, fotograf a cestovatel, Jihlava

Pro mne je důležité smysluplné využití Modety, o které jsem se dlouhodobě snažil už jako ředitel zoologické zahrady i poté osm let coby jihlavský zastupitel.

Josef BílekJosef BílekZdroj: Deník/Martin SingrJosef Bílek

trenér kicboxu, Jihlava

Osobně si nejsem jistý, jaké téma rozhodne boj o radnici, ale tuším, jaké téma rozhodovat nebude. A to téma je školství a sport. Bohužel toto téma nikoho dlouhodobě nezajímá a na jihlavské radnici je to téma, před kterým se zavírají oči i dveře. Podpora lokálních klubů je absolutně minimální, spíš téměř nulová. Pokud nejde o sport, který má přímou vazbu k lidem v zastupitelstvu. Je to rozhodně škoda, protože jsem přesvědčený, že na toto téma by možná voliči slyšeli. Navíc se zapomíná na to, že děti jsou budoucnost nás, kteří o tom všem mají možnost rozhodnout.

Martina ŠprynarováMartina ŠprynarováZdroj: Deník/Martin SingrMartina Šprynarová

projektová manažerka, Jihlava

Já osobně se budu řídit osobní preferencí a křížkovat jednotlivé kandidáty. Rozhodovat se budu podle odvedené práce a důležitý pro mě bude pohled nových zastupitelů na sociální oblast.

Lukáš VelevLukáš VelevZdroj: Deník/Martin SingrLukáš Velev

ředitel nemocnice a chirurg, Jihlava

Za mě jednoznačně tato témata v pořadí dle naléhavosti: Zahájení realizace dopravního terminálu, městská bytová výstavba, revitalizace Masarykova náměstí, Prior.

Alfred HabermannAlfred HabermannZdroj: Deník/Martin SingrAlfred Habermann

student konzervatoře, Vysoké Studnice

Myslím, že důležitá bude koncepce celkového rozvoje obce, za mě samozřejmě s důrazem na podporu kultury. Dalším důležitým aspektem bude, podle mě, zda lidé osobu znají a zda už třeba vědí, jak pracovala nebo by mohla pracovat pro obec.

Sára MackováSára MackováZdroj: Deník/Martin SingrSára Macková

studentka a kickboxerka, Telč

V Telči dlouhodobě chybí větší sportovní a kulturní vyžití pro mladé lidi, třeba o bazénu se mluví roky. Dalším problémem je, že když už turista do Telče zavítá, prohlídne si náměstí a zámek a pak odjíždí, protože ho nic dalšího v Telči neláká. Chtělo by to větší propagaci, možná širší nabídku ubytování pro rodiny s dětmi. A třetí problém souvisí také s turisty – většina jich do Telče zavítá o víkendu. Obchodníci mají ale většinu svých obchodů o víkendu zavřených. Možná by pomohl nějaký dotační program na podporu podnikání v centru města.

Lucie ZelenáLucie ZelenáZdroj: Deník/Martin SingrLucie Zelená

administrativní pracovnice, Brtnice

Mateřská a základní škola jsou téma, na které slyší každá rodina. Již roky diskutovaným tématem je právě školka, malých dětí máme v Brtnici hodně a maminky chtějí chodit do práce. O to víc v této době, protože prodlužování mateřských dovolených na čtyři roky už je pryč. Tedy, určitě otevření další třídy pro děti od tří let, a zároveň alespoň návrh otevření třídy pro děti od dvou let. Další skloňované téma je i škola – držení se menších tříd, zkvalitnění vzdělávací úrovně, kroužky při škole, posunutí školní jídelny, kde by měla být alespoň dvě jídla na výběr. Bezpochyb je to téma, které zaujme voliče.

Rostislav ČutkaRostislav ČutkaZdroj: Deník/Martin SingrRostislav Čutka

zootechnik a vedoucí jatek, Střížov

Myslím si že to budou tato témata: Veřejné služby sloužící občanům, vstřícnost aktivním občanům a podpora bydlení, konkrétně mám na mysli startovací byty.

Marie MajdičováMarie MajdičováZdroj: Deník/Martin SingrMarie Majdičová

úřednice, Telč

U nás v obci asi není konkrétní téma, které by mohlo rozhodnout o výsledku voleb. Voliči kandidáty většinou dobře znají a vidí, co pro obec dělají a jak jsou aktivní. Rozhodují spíše poslední čtyři roky.

Klikněte pro vyplnění ankety.Klikněte pro vyplnění ankety.Zdroj: DeníkCo rozhodne volby ve vaší obci? Zapojte se do ankety Deníku

Co rozhodne volby ve vaší obci? Jaké bude stěžejní téma komunálních voleb právě u vás? Budeme rádi, když nám dáte vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas, nebo kliknutím na logo.