Nejvíce křesel, sedm, získali občanští demokraté v čele se starostkou Miroslavou Švaříčkovou. Pět zastupitelů budou mít spolky, tedy MYHA Brtnice, které do voleb vedl místostarosta Jan Přibyl. Čtyři křesla mají nezávislí kandidáti s podporou TJ Sokol a ČSSD, o jedno méně pak lidovci a dva zástupce budou mít ve vedení města komunisté.

Výsledky voleb v Brtnici najdete ZDE

Je zřejmé, že koalici vytvoří MYHA Brtnice a nezávislí s podporou Sokolů. Devět křesel jim ale v jednadvacetičlenném zastupitelstvu stačit nebude. „Jednoznačně jsme spojeni se Sokolem a nebráníme se spolupráci s dalšími stranami,“ řekl Jan Přibyl Deníku. Odhadl, že po schůzce, která je v plánu na středu odpoledne, bude jasno.

Aktuálně se nedá predikovat, jestli zůstane v křesle starostky města Miroslava Švaříčková, která od voličů získala nejvíce preferenčních hlasů. Situaci v pondělí před polednem odmítla komentovat. „Zatím jednáme,“ odpověděla na dotaz týkající se nejnovějšího vývoje.

Rudolf Chloupek
Končící zastupitelé v Jihlavě: důchod, práce zákonodárce i ředitelské křeslo

Výsledek vyjednávání již očekávají i místní. „Nálada ve městě je po volbách hodně rozpolcená. Ale politika je politika a vše běží podle pravidel. Nezbývá tedy než vyčkávat, jak to celé dopadne,“ řekla Markéta Báťová z Brtnice.

Ona sama si změnu na pozici hlavy města nepřeje. „Miroslava Švaříčková je skvělá starostka a bude mě hodně mrzet, pokud už funkci zastávat nebude. Vždy dokázala vyslechnout, poradit, pomoct. Pokaždé milá a vstřícná. A líbí se mi i to, jak Brtnici zastupuje na společenských událostech. Opravdu se snaží a naše město prezentuje výborně,“ usoudila.