Všichni aktéři povolebního vyjednávání drželi informace za zavřenými dveřmi, Vladimír Brtník prozradil pouze tolik, že se dohodnou. Od ustavujícího zastupitelstva, které se konalo v pondělí 24. října od čtyř hodin odpoledne v podkrovním sále Panského dvora je vše jasné.

Dosavadní starostka Miroslava Švaříčková kandidující za ODS, která získala ve volbách nejvíce preferenčních hlasů, bude další čtyři roky opoziční zastupitelkou.
Změna ve vedení Brtnice: Miroslavu Švaříčkovou vystřídal Jan Přibyl

Novinkou v Telči jsou dva místostarostové, kvůli úsporám v rozpočtu jsou neuvolnění. „Na počátku vyjednávání stál návrh v podobě starosty pro vítěznou ODS, místostarosty pro naše uskupení a dále zastoupení všech ostatních stran vyjma KSČM v radě města. V průběhu vyjednávání se ale situace kolem postu místostarosty zkomplikovala a na stůl se dostal kompromisní návrh dvou neuvolněných místostarostů,“ popsal vyjednávání mluvčí Pirátů Jiří Svoboda.

Kompletní výsledky voleb v Telči najdete ZDE

Slib složilo všech jednadvacet zastupitelů, šest z nich je z kandidátky ODS, po třech mají Společně pro Telč - Piráti a Zelení, KDU-ČSL a Spoluobčané s podporou STAN. Po dvou mandátech pak mají SNK-ED, Čas Změny a KSČM. Za Společně pro Telč - Piráti a Zelení je mezi nimi opět i Hana Hajnová, prví náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina.