Do druhého kola, které se bude konat příští víkend, s ním postupuje Jana Nagyová z hnutí ANO, ta získala 30,56 procent hlasů. Podle svých slov byla překvapená vysokou účastí u senátních voleb i svým výsledkem. „Z mého osobního pohledu to předčilo očekávání,“ řekla bývalá náměstkyně primátora, která se po letošních komunálních volbách vrací do zastupitelstva.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY SENÁTNÍCH VOLEB NAJDETE ZDE.

Kompletní informace o senátních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o senátních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: Deník

O víkendu se dva nejúspěšnější kandidáti utkají znova. „Příští týden máme dost nabitý program. Nikoliv kampaní, ale v Praze u soudu,“ odpověděla politička obviněná v kauze okolo Čapího hnízda na dotaz Deníku, zdali jí bude v kampani i nadále pomáhat Andrej Babiš.

Necelých dvanáct procent získal Tomáš Nielsen (PRO 2022). Právník z Prahy, který je známý svým odmítavým postojem ke covidovým opatřením, kandidoval na Jihlavsku proto, že chtěl vyzvat na souboj Miloše Vystrčila. Pouze jednotky procent si pak připsali lékař z Třebíče Václav Lhotský, bývalý náměstek hejtmana Josef Pavlík a právník z Třebíčska Luděk Růžička.

Libor Kuchyňa (Starostové a NK).
Seznamte se: podívejte se na sedmatřicet nově zvolených zastupitelů v Jihlavě

Do Senátu volilo 48 481, platných hlasů bylo 47 517. Volební účast byla téměř padesát procent, což je z celorepublikového hlediska nadprůměr.