Předchozí
1 z 5
Další

Vladimír BrtníkVladimír BrtníkZdroj: Deník/Martin Singr

Vladimír Brtník
starosta Telče

Budu si stát za tím, že tu potřebujeme co nejvyšší počet parkovacích míst. Nechci, aby celá plocha byla parkoviště, ale aby to dobře vypadalo. A aby to bylo místo, kam budou lidé rádi chodit. Bylo by to místo pro vycházky maminek s kočárky. Místo, kde si mohou lidé dát kávu nebo zmrzlinu a budou tady pobíhat děti.

Takto by jednou mohla vypadat lokalita bývalého zimního stadionu v Telči.
Komunální volby v Telči: bruslaře nahradila auta. Zřejmě to tak zůstane

Pavel KomínPavel KomínZdroj: Deník/Martin Singr

Pavel Komín
místostarosta Telče

Jsme tři sta metrů vzdušnou čarou od středu města a jsme schopní připravit všechno pro to, aby turisté přijeli a zaparkovali v blízkosti náměstí. Určitě tady chceme i volnočasový prostor a mít tu stromy, aby to nebyla plocha, která hyzdí město. Mohl by tu být i amfiteátr, takový mají v partnerském městě v Šaľe a cítíme, že by mohl být i tady.

Kompletní informace o volbách na Jihlavsku najdete ZDE.

Vladimír ŠvecVladimír ŠvecZdroj: Deník/Martin Singr

Vladimír Švec
vedoucí Odboru rozvoje a územního plánování v Telči

Z jedné strany by tady mělo vzniknout kulturní a volnočasové centrum, z druhé strany by tu měla být možnost pakování, ale prioritně pro občany města a z náměstí. Zároveň třetí cíl je propojení celé lokality s areálem škol, s parkem a se sportovním areálem, který je v těsné blízkosti. Zároveň je vhodné propojit areál s Lannerovým domem, který patří Národnímu památkovému ústavu.

Jana PaulusováJana PaulusováZdroj: Deník/Martin Singr

Jana Paulusová
vedoucí souboru Podjavořičan

Tato lokalita je nám historicky blízká, dělali jsme tu různé akce. Víme, že když se tu večer poveselíme, nikoho nebudeme rušit, nejsme až tak hluční. Dříve nás ani nenapadlo, že bychom tady mohli mít zázemí. V době covidové jsme ale začali hledat možnosti, jak soubor držet v chodu. Nyní nám nezbývá, než se těšit na to, co tady vznikne nejen pro Podjavořičan, ale i pro celou Telč.

Jiří PykalJiří PykalZdroj: Deník/Martin Singr

Jiří Pykal
opoziční zastupitel Telče

Jako podmínku dalšího rozvoje vidím likvidaci betonové plochy a navážky. Následně by se lokalita měla přiblížit původnímu využití - tedy formě parku a zahrady, ovšem v moderní a atraktivní podobě. Určitě by se měla zachovat bývalá konírna a využít ji například pro spolky. Jsem si také vědom potřeb města na parkovací místa, nicméně, ta by měla být pouze v menším rozsahu, aby nebyla narušena mimořádná hodnota jednoho z nejcennějších území v Telči.