Název Majáles pochází z latinského jazyka a představuje květinovou studentskou slavnost. V historii měl sociální i politické podtexty.

Dnes je Majáles oslava krás studentského života a prezentace jejich dovedností. Do Jihlavy se vrací po delší odmlce. Slavnosti, které vyvrcholí bohatým kulturním programem, se zúčastní většina jihlavských středních škol.

„Každá škola si zvolí své zástupce krále a královny a vypraví svůj průvod od vlastní školy až na náměstí, kde se zvolí hlavní král a královna,“ řekl Dan Moravský, zástupce pořádající agentury.

Celé studentské kulturní odpoledne bude moderovat známý dnes již dvaadvacetiletý houslista Jakub Třasák. Na housle začal hrát ve třech letech, a jako nejmladší houslista country stylu byl ve čtyřech letech zapsán do Guinnessovy knihy rekordů. Program obohatí v závěru i svým houslovým vystoupením.

V úvodu se na pódiu objeví pražská rapmetalová kapela Testify. Dalším programovým bodem bude Olga Lounová, zpěvačka, která má za sebou účinkování v Muzikálu Malované na skle a Golem. Dále pak pobývala v New Yorku, kde vystupovala s místní latinsko-americkou skupinou.

Nebude chybět ani vtipné slovo v podání imitátora a baviče Vláďi Hrona. Celou show uzavře kolem půl šesté hardrocková kapela Votchi z Prahy. Jejich vznik je datován od roku 1999. V roce 2005 se stala skupina v soutěži Český slavík skokanem roku. V repertoáru mají převáženě vlastní autorské skladby s anglickými texty.

Během celého odpoledne nebudou chybět soutěže o drobné hudební ceny. Vstup je zdarma.