Slavnostního programu spojeného s volbou krále a královny se zúčastnila pouze Střední zdravotnická škola.

Jedinými účastníky vlastního klání na post krále a královny jihlavského Majálesu, byl průvod jedenácti zástupců Střední zdravotnické školy z Jihlavy.

Dorazil kolem půl třetí před pódium na Masarykovo náměstí, kde byl připraven kulturní program. Na první pohled bylo vidět, že reprezentují svojí vlastní školu. Přišli v profesních barvách svého budoucího povolání v bílo-modré kombinaci. Na kostýmech raněných pacientů nechyběla ani imitace krve v podobě červené barvy. Vyjímečně působily i sestřičky z porodního oddělení, které nesly na rukou panenky, či setřička-muž s ochlupacenýma nohama.

„Přišli jsme oslavovat Majáles, měly jsme být jednou ze středních škol s vlastním průvodem, ale nakonec jsme zjistili, že jsme jediní. Původně jich mělo být prý dvacet.“Řekly ke své účasti Ilona Chmelařová a Jana Hrobařová.

Ze všech studentů byly vybrány do finále tři dvojice, které se zúčastnily konečného soutěžního klání o titul krále a královny. Ve třech disciplínách studenti prokazovali především své praktické schopnosti a smysl pro humor. Nafukování balónku zadní částí těla pomocí nafukovací žáby, co nejpřesnější rozlévání nealkoholického šampaňského a házení kruhem na mušketýrský meč, to byly disciplíny, za něž se získávaly body. Kdo měl po třetím kole bodů nejvíce, získal titul.

Konečnými vítězi, kterým byl přidělen titul krále a královny Majálesu pro rok 2007 se stali studenti druhého ročníku Střední zdravotní školy z Jihlavy Adam Dvořák a Barbora Benešová.

„Bylo to perfektní, užili jsme si to, jen bych chtěl, aby se účastnilo více lidí z více škol. Měli přijít i průvody z obchodní a stavební školy, nevím, proč nepřišly.“Okomentoval svoji účast nově zvolený král.

A co řekla o včerejším klání královna?:“Super, hrozně jsem si to užila. Nevěděla jsem, jak to bude probíhat, ale už na škole nás určili jako krále a královnu za celou zdravku.“

Vítězové si odnesli domů hodnotné ceny v podobě DVD přehrávačů. Celé odpoledne moderoval houslista Jakub Třasák a bylo proloženo koncertními vystoupeními kapel Testify a Votchi. Zazněl zpěv Olgy Lounové a Vláďi Hrona.