Kapela Moimir Papalescu & The Nihilists vznikla v létě roku 2003 a refrén písně "Summer Deviation" s textem "Refresh your mind" tehdy působil jako blesk z čistého nebe.

Nejenže se z této skladby stal alternativní hit, ale tato první studiová nahrávka vedla i k vydání debutového alba "Analogue Voodoo", alba s jasně danou hudební koncepcí: dominantní e - clash, electropunk, odkazy na staré americké country, experimentování s digitální i analogovou elektronikou, temné postpunkové kytary.

Strhující živá vystoupení plná punkové energie, masivního zvuku, electro beatu a syrového electro rock´n´rollu. Dokonalá vizuální image a kongeniální projev zpěvačky La Petite Sonji a zpěváka a kytaristy Hanka J. Manchiniho. Muž s tváří Belly Lugosiho a guru české elektronické hudby Moimir Papalescu. Zvukový experimentátor a saxofonista Peter Ven Krbetz a divoký bubeník Wratislav Placheta. To všechno jsou Nihilists.

Jejich vystoupení za poslední tři roky měly možnost vidět tisíce lidí a jistě se shodnou na jednom: jsou nezařaditelní, absolutně originální a v kontextu minimálně české hudební scény napřed.

Zdroj: www.nihilists.cz