Od 10 do 16 hodin uvidí příchozí práci moderátorů rádia. Kromě nich však do studia během dne zavítají také známé tváře jako Petr Svoboda, Josef Zíma, Patrik Rozehnal, Jarda Hypochondr a Naďa Urbánková.

Pro prvních dvě stě návštěvníků jsou připraveny dárky v podobě upomínkových předmětů a také jeden pobytový zájezd. „Hosty u vchodu osloví naše hostesky a předají jim malý dárek,“ vysvětluje ředitel Regionu Ondřej Nováček.

„Každou čtvrthodinu pak budou zájemci provedeni celým studiem s odborným komentářem,“ doplňuje.

Všichni, kdo projeví zájem, mohou získat autogramy známých osobností, nahlédnout do rozhlasové kuchyně nebo vstoupit do živého vysílání.

„Hosté si mohou vyzkoušet ve studiu, kde se předtáčí reportáže, namluvit si nějaký text, který jim poté dáme poslechnout,“ objasňuje Petr Palovčík z marketingového oddělení Regionu. „V daných hodinách pak mohou zájemci vstoupit přímo do vysílání a povídat si s moderátorem,“ dodává.

Celé oslavy pak zakončí večerní koncert Big bandu Českého rozhlasu, na kterém vystoupí také Karel Černoch, Blanka Šrumová nebo Filip Gondolán. Ten začíná od 19.30 hodin v Domě kultury a odborů v Jihlavě.