Multižánrový koncert pořádá nezisková organizace AlternativaPro a hudební mix potrvá až do půlnočních hodin. Na pódiu „letňáku“ se představí nejrůznější umělci z celého regionu, ale také hudební hosté ze zahraničí.

Příchozí se tak mohou těšit například na Zatrestband, pěvecké sdružení Campanula, skupinu China Blue, Major Major nebo kapelu Burana Orffchester. Ze Slovenska potom dorazí Preßburger Klezmer Band a z dalekého Oregonu přijede zahrát kapela Stumptown Stars.

Koncert bez hranic si tak mohou užít opravdu všichni, kteří mají chuť poslouchat hudbu pod nočním širým nebem.

Vstup zdarma!

Stumptown Stars - americká bluegrassová kapela, která hraje country, folk a rockabilly.

Pressburger Klezmer Band - přední zástupce žánru ethno/world music a současně první klezmerová kapela na Slovensku. Za základ svojí hudby si vybrala klezmer (tj. lidovou hudbu východoevropských Židů), kterou však dotváří vlastní interpretací, originálním aranžmá a kombinuje ji s prvky jazzu, reggae, latino, slovenského, cikánskeho a balkánskeho folklóru, či nádechem orientu.

Zatrestband - Název swingového bigbandu vychází z motivu „Za Třešť Band“ a u zrodu stál místní umělecký kovář Petr Píša. Repertoár kapely je složen z klasických swingových šlágrů 30. a 40. let, ale i z populárních hudebních aranžmá a muzikálových hitů.

Pěvecké sdružení Campanula je velký smíšený sbor se zaměřením především na interpretaci historické i soudobé duchovní hudby, vystoupí společně se skupinou China Blue, což je rocková skupina, kde působí samí ostřílení jihlavští muzikanti (např. Víťa Schrek a Láďa Bílek - exMAJOR MAJOR, Marcel Novák - exXIII. století).

Major Major - rocková skupina, která interpretuje hudbu světoznámých interpretů, ale hraje i svoje písničky

Burana Offchester - Ovlivněna balkánskou dechovkou přes klezmer, folklor, rock, folk, až po ruské a jiné nápěvy. V nástrojovém obsazení tuba, trubka, pozoun, kytara, banjo, bicí, bonga, akordeon, různé perkuse, ale i cystra či šalmaj.