„Zatímco první ročník navštívilo přibližně dvě stě padesát lidí, teď máme pravidelně návštěvnost okolo sedmi set lidí,“ potvrdil Tomáš Lavický, jeden z pořadatelů a také zakladatelů festivalu. Z původně jednodenní akce se tak stal víkendový kulturní sraz.
„Už jsem byl v Jimramově na festivalu několikrát. Je to super. Mně osobně se líbí hlavně kapely, přítelkyně má raději divadlo. Přijdeme si na své oba,“ uvedl svou zkušenost Karel z Nového Města. A právě divadelní dílna, která začíná už čtyři dny před festivalem a je ukončena happeningem první den akce, tedy v pátek, má už své stálé příznivce.

Divadelní dílna je oblíbená

„Divadelní dílna má svůj specifický okruh zájemců. Někteří na ni jezdí pravidelně,“ dodal Tomáš Lavický. Jedním z lektorů je i Alena Dittrichová, tanečnice, choreografka a režisérka. Tvoří autorská představení, spolupracuje s českými a zahraničními umělci. Je také zakladatelkou divadla Náhodný plavec a od roku 2003 působí na JAMU jako odborná asistentka Ctibora Turby.

Dalším lákavým programem bude výtvarná dílna v režii Nadace Divoké husy. Letos budou mít účastníci možnost vyzkoušet si, jaké to je být dítě a žít v chudinských slumech. Bude možné hrát hry, kterými se děti ve slumech baví, vyrobit si ke hrám pomůcky převážně z odpadových materiálů, jako jsou plechovky, duše z kol, PET lahve nebo papír.

Tento projekt je navíc zapojen do celonárodní kampaně „Česko proti chudobě“, ke které zde budou připraveny také informační materiály. Program povedou lektoři, kteří pracovali v loňském roce ve slumech v brazilském městě Fortaleza.

Festival Otevřeno – Jimramov letos nezklame ani příznivce hudby. Těšit se mimo jiné mohou na kapely jako Mother's Angels, Skrznaskrz, Jericho, Gamba blues band, Znouzectnost, Nuck Chorris Gang a chybět nebude ani známý písničkář Vlasta Třešňák.

Program festivalu:

(klikněte pro větší obrázek)