„Hlavní myšlenkou našeho pivního festivalu je to, aby se lidé dobře bavili. Člověk by měl nejenom dobře pracovat, ale také si najít čas se uvolnit a radovat,“ poznamenal spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard. Tomu odpovídal i výběr kapel. Ze širokého žánrového rozpětí si vybere každý.

Mezi největší lákadla každopádně patří páteční vystoupení kapely Tři Sestry a Blue Effectu Radima Hladíka stejně jako sobotní příspěvek formací Divokej Bill a Čechomor.

Pořadatelé již dolaďují poslední detaily. „Otevřeli jsme předprodej v podnikové prodejně. Zvýhodněné lístky už jsou k mání a jdou na odbyt,“ pochvaloval si Zdeněk Mikulášek, podle něhož již lidé přestali proti zpoplatnění vstupu na náměstí protestovat.

„Týkalo se to zejména úvodních ročníků slavností. Návštěvníci ale pochopili, že pokud sem přilákáme kapely s celkovým honorářem přesahujícím milion korun, bez vstupného se to prostě neobejde,“ konstatoval mluvčí pivovaru Mikulášek. Zároveň neopomněl dodat, že chodník podél hotelu Kotyza zůstane otevřený. To aby lidé nemuseli střed města složitě obcházet.

Na zdárném průběhu letošních slavností se kromě smluvní agentury podílí více než 120 pořadatelů, s naplněním rozpočtu akce dalšími náležitostmi vypomáhá pivovaru Bernard 77 partnerů.