Mezi úvodním nedělním koncertem a čtvrtečním vystoupením na jediný večer zavítají i do Třebíče.

Melodie Dickerson vede katedru sólového a sborového zpěvu ve floridské Manatee College v Brandetonu, stopy své mravenčí práce však zanechala i na mnoha dalších místech.

Spolupracovala i na světově proslulých dílech

Působila jako sbormistryně sboru čítajícího sedmdesát pět členů Medfield Community Chorus, v College Conservatory of Music v Cincinnati byla sólistkou i učitelkou zpěvu. Pod mnohá světově proslulá hudební dílo jako například Jesus Christ Superstar, se podepsala jako umělecká ředitelka. K jejím posledním úspěchům patří produkční vedení premiéry muzikálu In Ybor City.

Kytarista a skladatel Rex Willis studoval hru na kytaru u nejlepších amerických pedagogů. Skladbu vystudoval na floridské státní univerzitě a také v mistrovských kurzech legendárního skladatele Aarona Coplanda.

Stejně jako Dickerson setrvává v Manatee Community College v Brandentonu v USA, kde působí coby profesor skladby, kytary a hudební teorie. Na svém kontě má nejednu cenu za skladby pro přední světové interprety i filmové melodie.

Ojedinělý koncert těchto umělců v Třebíči se uskuteční ve středu v 18 hodin v átriu Malovaného domu na Karlově náměstí. Zazní autorská díla Willise a vášnivé rytmy písní Latinské Ameriky.