Na Masarykově náměstí se bude na zeď Prioru promítat až do soboty. A to samé české filmy. Ředitel kinematografu Josef Čadík to zdůvodňuje velmi jednoduše: „Lidi mají české filmy prostě nejraději, ne?“

„V Jihlavě by s kulturou mohlo být lépe, ale kdo hledá, ten najde!“ míní Josef Fila, ředitel Horáckého divadla. To má o prázdninách, stejně jako všechna velká divadla, pauzu. Proto si jeho ředitel našel čas i na jiný druh umění. „Dlouho jsem zanedbával kino, takže se zítra s přítelkyní chystáme na Vratné lahve,“ řekl Fila, ředitel Horáckého divadla.

Kdo dává přednost živější zábavě, než je sledování příběhu na plátně. Užije si o víkendu na Heulose. Tam totiž v sobotu ve 14 hodin vypukne Czech Rock Block. Desítka kapel se bude na pódiu přírodního amfiteátru střídat až do rána.

Jihlavské kluby Edgar, Queens, Vrak bar či Falešná morálka poněkud stávkují. Do neděle se dá situace vyřešit jednoduše – zajet do Telče. Tam není o koncerty nouze.

Během tradičních Prázdnin v Telči vystupuje několik kapel denně. Dnes zahrají Hluboké nedorozumění, Jablkoň, Hradišťan a Martina Trchová.

V nově zrekonstruovaném Dělnickém domě, zatím kulturní vyžití lidé nenajdou. „Akce pro veřejnost bychom chtěli začít pořádat od září,“ sdělil Petr Altrichter, jednatel společnosti Stafab.