Bohatým programem si tam totiž připomenou sto čtyřicáté výročí povýšení na město a k tomu ještě sto třicáté výročí založení sboru dobrovolných hasičů.

Hlavní část programu se odehraje na náměstí. „V 9 hodin tam začne jarmark. O hodinu později si na své přijdou ti, kteří se rádi podívají na historické vozy.

Se svými nablýskanými veterány totiž přijedou členové Veteran car clubu ze Žďáru nad Sázavou a z Pardubic. Zájemci se budou moci svézt historickými autobusy Praga RN a Škoda 706 RTO,“ pozval Martin Mudroch z Výboru kultury města Svratky.

Do zákulisí příběhů brněnské četnické pátračky nahlédnou návštěvníci besedy, která začne ve svrateckém muzeu ve 13 hodin. „Michal Dlouhý funguje jako odborný poradce seriálu Četnické humoresky. Napsal několik knih Příběhů z pátrací služby, které budou na místě k zakoupení. Autor je bude podepisovat po besedě,“ doplnil Mudroch.

Vlastním programem přispěje i hasičský sbor, který byl založen přesně před sto třiceti lety.

Odpoledne začne v centru města koncert Žďárského swingového bigbandu, který později vystřídá The Bugles – Beatles Revival band. „Samozřejmě bude po celou dobu zajištěno občerstvení,“ pozval diváky Mudroch.

Slavnosti organizuje město, ale svůj program připravili i členové sboru dobrovolných hasičů. „Slavit se zítra bude nejen na náměstí. Vlastním programem přispěje i hasičský sbor, který byl založen přesně před sto třiceti lety. Na stadionu nejdříve vystoupí mladí požárníci z Polničky s parodií na cvičení se žebříky,“ přiblížil Martin Mudroch.

Poté bude následovat velmi netradiční klání ve vodním fotbale, kterého se zúčastní sedmnáct družstev. „Členové sboru také kompletně zrenovovali staré hasičské auto, které bude připraveno k prohlídce,“ dodal Martin Mudroch.