„Jsem velice zvědavý, kolik přijde lidí na kapelu, která se proslavila písněmi k filmu Pán prstenů,“ těší se jeden z pořadatelů Milan Medvěd Kolář.

Neděle bude patřit především divadlu. V klubu vystoupí od 18 hodin Koa, Bára Hrzánová a Condurango.

Condurango vzniklo na počátku osmdesátých let na DAMU, kde se sešla Bára Hrzánová a Pavel Anděl. Texty písní jsou až na pár výjimek dílem Báry Hrzánové, stejně jako hudba.

Zlatým hřebem večera bude finská kapela Värttinä. Toto hudební těleso pochází z finské části Karélie a vzniklo v roce 1983. Na koncertech mohou návštěvníci slyšet nejen tradicionály, ale i kapely vlastní, folklorem silně ovlivněné skladby.

A co na celý průběh prázdnin říká jeden z hlavních pořadatelů Milan Medvěd Kolář a jak festival hodnotí?

„Jsem velice spokojen s návštěvností, ale i s počasím. I přesto, že občas zapršelo, koncerty byly plné,“ pochvaluje.

Podle jeho slov byla letos nabídka hostů ještě o něco pestřejší než loni, a to zejména díky zahraničním interpretům. „Jednoznačně největší návštěvnost měly Hradišťan a Jablkoň, dobrý byl i Fernando Saundres, Žalman a Brichta a další,“ jmenuje Medvěd.

Kolář by chtěl v příštím roce pozvat nové hosty, a to hlavně zahraniční, protože jak sám říká, Prázdniny v Telči se dostávají do povědomí nejen u nás, ale i v Evropě. „Také už domlouváme termín s bratry Ebeny, což by měli být jedni z hvězd v příštím roce,“ popisuje Kolář.

Naopak divadla prý moc nefungují a na publikum nezabírají, ale i přesto se pořadatelé snaží je do programu zařadit.

„Divadla moc nemusím, ale jinak atmosféra v Telči je každý rok výborná, stejně tak koncerty. Je to Telč, kdo nezažije, nepochopí,“ pochvaluje festival Zdeněk Mareš ze Dvorců.