„Tento projekt si již šestým rokem klade za cíl formou celodenního vystupování jihlavských hudebních skupin přispět k rozvoji nezávislé hudební kultury v Jihlavě,“ objasňuje cíl koncertu pořadatel Luboš Vítek z občanského sdružení AlternativaPro.

Začínající kapely dostanou šanci

„Zároveň má umožnit mladým a mnohdy začínajícím hudebníkům veřejnou prezentaci své činnosti,“ dodává.

Po koncertech ve prospěch Nadace pro transplantaci kostní dřeně, Denního a týdenního pobytu mládeže v Jihlavě, Kontaktního centra v Jihlavě nebo Dětského centra a jihlavského sdružení Kamínek, pomůžou lidé letos Mateřské škole a Speciálně pedagogickému centru Jihlava. To se specializuje především na předškolní výchovu dětí se zrakovým, mentálním, tělesným, sluchovým a řečovým postižením.

Vystoupí bez nároku na honorář

„Letošní koncert bude dvanáctihodinovou akcí, na které vystoupí celkem 16 jihlavských, převážně rockových kapel,“ oznámil Vítek.

Mezi účinkujícími nebudou chybět kapely jako Major Major, Chakra Bandoleros, Metanoon, Apple Spokesman, Rudý voči a řada dalších. Všechny kapely vystoupí zcela bez nároku na honorář. Výše vstupného, symbolických padesát korun, poputuje právě do Mateřské školy a speciálního pedagogického centra, stejně tak podpora od Statutárního města Jihlava.

„Akce se těší rok od roku vzrůstajícímu zájmu ze strany umělců, kteří chtějí v rámci koncertu vystoupit a připojit se tak ke společné myšlence projektu,“ pochvaluje si Luboš Vítek.

Spolu s ním souhlasí také účinkující. „Celá kapela i lidé kolem ní jsou pro takovou akci,“ uvedla manažerka rockové kapely Basters Martina Němcová.

„Určitě máme k takovéto akci kladný vztah, přispívá to dobré věci,“ uvedla také Žofie Kabelková za kapelu Chakra Bandoleros. „Hrajeme na této akci každý rok a jsem rád, že si tu můžeme zahrát,“ podpořil akci Kulda, který hraje se skupinami Major Major, Náhodná sešlost a Autobus.

 

Program

12.00 – Smíšený pocity

12.30 – Rudý voči

13.15 – Basters

14.00 – The Mask

14.45 – M.A.T.

15.30 – D.A.D.

16.15 – Jet Stream

17.00 – Metanoon

17.45 – Mr. Hanky

18.30 – Chakra Bandoleros

19.15 – Náhodná sešlost

20.00 – Major Major

 

20.45 – Autobus

21.30 – Apple Spokesman

22.15 – Straight

23.00 – Pro.Story