Legendy trampské, folkové a country hudby opět zavítají na Vysočinu

I letos si pro své příznivce připravili organizátoři hudební „lahůdky“ v podání předních českých kapel a písničkářů. Chybět nesmí třeba taková esa, jakými bezpochyby jsou Pavel Bobek, Jan Nedvěd, Nezmaři, HOP TROP, Wabi Daněk, Pacifik a mnoho dalších.

Akci zahájí skupina Pacifik

Právě hudební seskupení Pacifik sobotní maraton ve 12 hodin zahájí. Program rozhodně neskončí dřív než o půlnoci. „Chci všechny pozvat nejen na vystoupení znamenitých muzikantů, ale rovněž i na pobyt uprostřed překrásné přírody na Vysočině a také jistě na neopakovatelný zážitek ze skvělé atmosféry,“ zve pořadatel Pavel Sampaj Solar.

Kromě těch výše avizovaných umělců dorazí ještě spousta dalších výborných muzikantů a kapel: Marien, Samson, Berušky, Slunečno, Jitka Vrbová, Ríša Melichar, Pavlína Jíšová, Miloš Dvořáček, Vojta Kiďák Tomáško, Standa Chmelík, Quanti Minoris, Pavel Malina, Epydemye a 4 Zdi. Mluveným slovem celý program bude provázet moderátor Zdeněk Schwager.

Na diváky čeká zajímavá soutěž, které se mohou zúčastnit spolu s umělci, a získat tak nějakou hodnotnou cenu. Pokud by nepřálo počasí, během deseti minut dokáží organizátoři zastřešit velký kus louky až pro tisícovku diváků. Na letošním ročníku se nikdo nebude nudit ani v páteční předvečer. Od 20 hodin v prostoru Hanesova mlýna bude vystupovat výtečná kapela s lehce pikantním názvem „UMÍ HOVNO“.

Jenže ani to není zdaleka vše. V okolních lesích si zájemci užijí relaxace při sběru hub. V soukromém rybníčku mohou chytat ryby. Spát mohou ve vlastních stanech, pod širákem nebo v pokojích Hanesova mlýna, blízkých penzionech či ve srubu.

Půlnoční překvapení

„Stejně ale asi nepůjdete spát, poněvadž potěšení nikdy nekončí,“ upozorňuje Sampaj. O půlnoci se totiž bude zapalovat velký táborový oheň, u kterého se bude zpívat a hrát až do rána. Letošní novinkou jsou i odjezdy autobusů z Jihlavy od staré nemocnice v 11, ve 13 a v 15 hodin a samozřejmě zpět.