Chybět nebude stálý host Cihelny, skupina Zatrestband včetně Petra Píši.

Úspěšná komedie se vrací

Commedia dell´arte aneb Konec šejků v Čechách v režii Zdeňka Duška je kus, který uniká pozornosti tradičního divadelního publika. Tuto hru už měli návštěvníci na Cihelně možnost vidět před třemi roky v červnu.

„Není na běžném repertoáru, ale hraje se po hradech, zámcích, většinou na letních štacích. Kdo zná historii Husy na provázku, jistě vzpomene na slavnou Komedii dell´arte Petra Scherhaufera s Bolkem Polívkou v hlavní roli,“ uvedla Alena veliká, mluvčí třešťské radnice, která Setkání v Cihelně pořádá. A stejně tak tomu bude i v Třešti.

„Kupodivu ale provázkovo - hanáčtí herci mladší generace nesáhli po ověřovaném scénáři, ale udělali si svůj. Něco však přece jen tu proslulou inscenaci připomíná. Totiž, že se v žánru jižní lidové komedie všem účinkujícím velmi dobře daří,“ dodala Veliká.

Klaus podepíše pohlednice

„Setkání v Cihelně potrvá do deseti hodin večer a vstup na celou akci bude volný,“ doplnil ředitel místního kulturního střediska Jiří Cába.

„Akce je ale něco úplně jiného než tradiční Cihelna. Program je plně přizpůsoben příjezdu Václava Klause. Ten by měl do areálu Strojíren Podzimek v Čenkovské ulici dorazit kolem půl deváté večer,“ řekla Veliká.

„Připravili jsme i speciální pohlednice, které hlava státu zájemcům podepíše. Prezident přímo na setkání dostane malý vyřezávaný betlém,“ uzavřela mluvčí třešťské radnice.

Program Setkání v Cihelně (středa 12. září)

18.00 Bokomara
18.30 Divadlo/ Spolek Sešlých – Pavel Liška, Tatiana Vilhelmová v úspěšné Commedii dell´arte
20.15 Zatrestband
21.15 Naďa Urbánková & Bokomara