Její první velké turné potěší místní fanoušky už zítra od 20 hodin.

Kdo by však čekal koncert Anety přinejmenším na zimním či fotbalovém stadionu po vzoru Kabátů, bude zklamán. Aneta Langerová vystoupí v havlíčkobrodském Kulturním domě Ostrov, který nedisponuje tak velkými prostorami, a proto půjde o vystoupení spíše komornějšího či téměř klubového rázu.

Aneta Langerová vyrazila koncem září na dlouho očekávané koncertní turné k novému albu Dotyk, které vyšlo v květnu letošního roku. Vystoupí na přesně jedenácti koncertech. Singly Malá mořská víla a Podzim ihned Anetiny fanoušky zaujaly a úspěšně se umísťují v hitparádách.

 

Speciální výpravná scéna

„Pro aktuální koncerty je připravena speciální výpravná scéna od renomovaných společností a designerů. Tedy Anetu a její skupinu podpoří nejnovější zvukové i promítací technologie, tak aby návštěvníci si z koncertu odnesli ten nejlepší dojem,“ vysvětlil Jan Lippert z propagace. Doprovodná kapela Anety se po personálních změnách ustálila na jménech A.M. Almela (el. kytara), Martin Ledvina (baskytara, el. a akust. kytara), Jakub Zitko (klávesy). Zcela nově se pak publiku představí londýnský bubeník Jon Bennett a jazzová houslistka Anna Mlinariková.

„Další zajímavostí bude účast amerického DJe Sebastiena. Všechna tyto jména spojuje vysoký kredit na mezinárodní hudební scéně. Po celé turné pak před Anetou vystoupí pražská skupina Roe-Deer. Milým hostem Anety bude také nevidomý čtrnáctiletý Radim Vojtek, který s Anetou nazpíval Píseň pro Světlušku,“ prozradil ještě Honza Lippert.

Na koncertu, který je složen ze skladeb aktuálního alba Dotyk, zazní ovšem i výběr oblíbených písní, jako je Voda živá nebo Pár důvodů.