Podstatou tohoto projektu je umožnit dětem, které právě skončily onkologickou léčbu a mnohdy mají kvůli ní celoživotní následky, žít život jako zdravé děti.

Příchozí se celý večer bavili hudebním vystoupením skupiny Ready Kirken, revivalem Dalibora Jandy nebo tanečním vystoupením skupin Klub 80 a D' crush. Na pódiu se předvedl také dětský soubor Kvítek z Telče. Celým večerem provázela moderátorka Eva Aichmajerová.

Na benefičním koncertě měly vystoupit také Tereza Černochová a zpěvačka Victoria. Tyto dvě hvězdy nakonec ale nedorazily.

V prostorách divadla byly vystaveny některé z obrázků pacientů kliniky dětské onkologie a žáků základních škol z celé Vysočiny. Na pódiu se předvedla modelingová agentura La Grazia se svatebními róbami, svatební vazby zase ukázalo květinářství Belles Bagatelles.

Celý koncert se přímo vztahoval k loňské akci, jíž se účastnily základní školy kraje, kdy žáci prvního stupně malovali obrázky na téma krtek v ročních obdobích. Z nejhezčích obrázků byl pak vytvořen kalendář pro rok 2008.