„Je to sice jen kulisa, ale strom by mohl být výraznější a víc nazdobený,“ připustil sbormistr po skončení koncertu.

„Výzdobu stromu hodnotím jako nepodařenou,“ přiznal místostarosta Brtnice Stanislav Jirků. „Loni před Vánoci nám tady ale řetězy ukradli, tak jsme dokupovali nové. Letos se výzdoba ale opravdu technické skupině moc nepovedla, příští rok se polepšíme,“ slíbil Jirků.

Město na druhou stranu pořídilo nové ozdoby do radničních oken a u parku se objevil nový zvon s esíčky. „Příští rok počítáme, že ozdoby natáhneme i do Lipartovy ulice, vedoucí ke kostelu,“ poznamenal místostarosta Brtnice.

„Pod vánočním stromem jsme nezpívali asi šest sedm let. Zazpíváme pět českých koled a vánoční hymnus,“ naplánoval sbormistr Zbyněk Andrýzek. V předchozích letech zpívaly před Vánoci v Brtnici spíše děti ze základní nebo mateřské školy.

Přání k vánocům přednesla směrem k divákům starostka Marie Kružíková. „Je to tady pro nás zastavení den před Štědrým dnem. Vánoce jsou svátky setkávání blízkých a příbuzných, svátky setkávání s lidmi, které máme rádi a se kterými se často celý rok nevidíme,“ řekla mimo jiné.

Nejznámější koledu ,Narodil se Kristus Pán’ si zazpíval sbor i s diváky, kterých mohlo odhadem na náměstí přijít zhruba 200.

Chrámový sbor vznikl v roce 1996. Dvě třetiny jeho členů jsou z řad místních, zbytek doplňují zpěváci a zpěvačky z okolí.

Poslechněte si:

Koledy v podání brtnického chrámového sboru - část 1

Koledy v podání brtnického chrámového sboru - část 2

Vánoční zdravice starostky Brtnice Marie Kružíkové