Děj této pohádky se odehrává vysoko v horách u tří skal, které mají jméno Králky a kde prý žije Hadí královna, která jednou v roce odkládá za úplňku svou kůži. Ale není to obyčejná kůže, ta kůže má čarodějnou moc. Tomu, kdo ji od královny dostane, přinese štěstí. Ten, kdo kůži ale získá, musí také vědět, co to štěstí je.

To, zda to hrdina pohádky Janíček bude vědět a jestli si vybere být silný, mít moc nebo být s hodnými lidmi, kteří ho mají rádi, se příchozí dozví, když na představení Horáckého divadla dorazí. Hra měla v HDJ premiéru 23. června 2007 na Velké scéně a v hlavní roli pasáčka Janíčka se představí hostující herec Jan Gottwald.

Diváci se také mohou těšit na herecká jména jako Lenka Schreiberová, Kateřina Nedomová a v roli Hadí královny se předvede Hana Briešťanská. Autor František Pavlíček zakončil studia slovanských literatur a estetiky na FF UK doktorátem v roce 1952. Několik let pracoval v rozhlase, své zkušenosti pak uplatnil v televizi, kde v letech 1956–1965 zastával funkci vedoucího tvůrčí skupiny filmů pro děti a mládež.

Mezi jeho díla patří Princ Bajaja, Tři oříšky pro Popelku, Babička, Zlatovláska, Pasáček vepřů a mnoho dalších.