Fronta před samotným klubem dávala tušit, že půjde o akci, jakou Jihlava často nevidí. „Je to příslib, že akce bude super. A vstupné dvě stovky? Za večer plný zábavy to rozhodně stojí,“ míní šestnáctiletá fanynka Bára.

Dvě hodiny, které dělily oficiální začátek akce od nástupu jihlavské skupiny na pódium, si natěšení příznivci mohli zpříjemnit chlazenými drinky na třech barech nebo koupí nové desky. Program také vyplnila spousta MC´s, ti svými sety úspěšně ladili publikum na hiphopovou vlnu, rovněž představení breakdancové skupiny Half Brothers mělo vřelou odezvu.

Kolem jedenácté hodiny již na scénu konečně přicházejí Pio Squad, zcela zaplněný sál je přivítal hlasitým aplausem. Jen Zuzka z Jihlavy, která zpovzdáli nesměle pozorovala skandující dav před pódiem na otázku, jak se jí show líbí, odpovídá. „Jsem tady s kamarádkou, která mě tak nějak k hiphopu přivedla, tahle muzika se mi líbí, je rytmická, ale raději si akci vychutnám zpovzdálí, mám tak lepší přehled.“

Společně se svými hosty předvedli jihlavští Pio Squad na české poměry jedinečnou hiphopovou show.

Horká noc v klubu, způsobená tropickým víkendem, fanoušky rozhodně neunavila. Propocení, ale nadšení posluchači rapovali společně s jihlavskou skupinou.

„Sem do klubu chodím na akce často, ale tahle rozhodně patří k nejpovedenějším, lidi si to užívají,“ míní Bára z Jihlavy. „ Jen ty fronty na barech by chtěly vychytat,“ dodává dívka v tričku zkropeném lahví neslazené vody.

Zábava až do rána

Fantastická atmosféra rozvlnila snad každého. Ke druhé hodině ranní, když hiphopoví matadoři, ocenění v anketě Anděl 2007 titulem album roku za desku „Punk is dead“, odehráli svůj poslední kus, začaly davy spokojených fanoušků z klubu odcházet. Některé čekala daleká cesta.

„Přijela jsem až z Prahy, na pozvání mé kamarádky, která zde slaví narozeniny,“ prozradila devatenáctiletá Lenka. „Musím říct, že jsem akcí příjemně překvapená, lidi jsou super, atmosféra taky,“ dodává.

„Rozhodoval jsem se, jestli jet, nebo ne, ale teď nelituji. Kapela byla skvělá, publikum taky, hlavně teda holky, bylo se opravdu na co koukat,“ doplňuje ji nadšeně jednadvacetiletý Martin z Havlíčkova Brodu.

Michal Kolařík