Každý návštěvník si chválí hlavně pohodu, prostředí, atmosféru a organizaci. Program je vždy tvořen bez hranic hudebních žánrů a na své si přijde téměř každý. Jiřínští jsou mimo jiné odborníci na grilování pečení a uzení. „Přesto, že letos proběhne Jiřínské léto 9, je to teprve sedmý ročník,“ uvedl jeden z účinkujících a pořadatelů Jarda Hypochondr a dodává: „Jiřínské léto je nevšední hudební festival bez hranice žánru.“


Autobusy z Jihlavy do Jiřína

Kromě Jardy Hypochondra a jeho kapely Divná parta se příchozí mohou těšit na vystoupení například kapely Hec, Bonanza, Roll’s Boys, New River Train nebo Lemon Nashville. „Všichni se také mohou těšit na Petra Muka, Wabiho Daňka, Maxim Turbulenc, Lauru a její tygry nebo na Petra Spáleného a jeho kapelu Apollobeat,“ zve Hypochondr.

Konec celého hudebního maratonu bude kolem čtvrté hodiny ranní. Kulinářské výrobky místních doplní také soutěže s Českým rozhlasem Region. V případě nepříznivého počasí budou pro návštěvníky zajištěny přístřešky. „V předprodeji je lístek za 250 korun, kdo zaváhá, bude to mít na místě o stovečku dražší,“ dodává zpěvák.

Budou zajištěny autobusy, které zájemce dovezou z Jihlavy do Jiřína, a to ve 13 a v 16 hodin. Zpět potom o půlnoci a ve tři hodiny ráno.