Autor díla Milan Kundera se narodil v roce 1929 v Brně. Po maturitě studoval literaturu a estetiku, pak přešel na režii a posléze na scenáristiku. Od roku 1975 žije ve Francii.

Pro tuto hru se nechal inspirovat slavným dílem francouzského spisovatele Denise Diderota s názvem Jakub Fatalista. Tato vtipná, hravá, moudrá a jízlivá hra je o přátelství, lásce, zradě a také o cestě.

Hře dávají kvalitu výkony herců

Příběh se odehrává v 18. století, kdy jsou sluha Jakub a jeho pán na svých cestách a krátí si dlouhou chvíli povídáním o svých životních trampotách.
Jakub je darebák, který kdysi využil příležitost a vyspal se s milenkou svého přítele. Jeho pán byl zase celá léta podváděn svým nejlepším přítelem, který mu chodil za jeho láskou. Na konci se pán utká se svým bývalým přítelem. Hra nepostrádá vtip, hýří sprostými výrazy a tomu všemu vévodí výkony herců v hlavních rolích Karla Heřmánka a Jiřího Bartošky. Svým výkonem diváky přesvědčí o čemkoliv. Stačí chroustání jablka, chůze, němý výraz či gesto, a divák se směje. Svým hereckým umem dodávají hře vysokou kvalitu. V dalších rolích návštěvníci uvidí Veroniku Freimanovou, Zdeňka Žáka, Josefa Cardu, Danu Morávkovou nebo Kateřinu Janečkovou.

Od středy je předprodej vstupenek v domě kultury a odborů uzavřen. Případné volné vstupenky na divadelní představení Jakub a jeho pán bude možné zakoupit přímo před začátkem představení.