Festival je kočovný, což znamená, že každý rok se koná na jiném místě. Letošní 15. ročník se bude konat od čtvrtku 30. dubna do pátku 1. května v zámeckém parku v Telči.

„Na festivalu si návštěvníci můžou zatančit při zvuku keltských dud, ale také třeba naslouchat výkladu předního českého archeologa Jiřího Waldhausera. Také budou moci sledovat při práci kováře a hrnčíře. Bude možné se projít ležením galských válečníků a nakonec, mezi křovinami, až se setmí, uvidět tančit i víly,“ prozradil za pořádající Bratrstvo Keltů Tomáš Křivánek.

O hudební složku se postarají skupiny Asonance, Bran, Czeltic, Chodská vlna, Jan Hrubý a Kukulín a další. Speciálním hudebním hostem bude kritikou velmi ceněná polská skupina Carrantuohill, která hraje tradiční irskou a skotskou hudbu.

Hry i řemesla

Svá ohňová show předvedou divadla Kvelb a Samhain on Fire. Taneční skupina Démairt představí svoji školu irského tance.

Děti i dospělí se také budou smět zapojit do her našich předků, jako třeba do Hry s pradávnými kořeny a Turnaje boha Belena.

V keltské vesničce si pak bude možné vyzkoušet tradiční řemesla. Rekonstrukce vesničky bude nabízet například pečení placek, mincovnictví, kovářství, mletí mouky, ukázku zbraní a šermu, keramiku a soutěže o ceny.

„Nebudou chybět ani tradiční keltské nápoje, a to pivo a medovina, a spousta dalších tradičních pochoutek, jako například Haggis, což je skotské národní jídlo z ovčích vnitřností,“ dodal Křivánek.

Vstupenky si zájemci mohou pořídit v informačním centru v Telči za 350 korun nebo na místě za 390 korun.