Brněnská rodačka, která od svých sedmi let vyrůstala v Ostravě, se drží na výsluní populární hudby už více než čtyřicet let. V deváté třídě se přihlásila do jedné pěvecké soutěže, kde si ji všimli hudebník a její pozdější manžel Ivo Pavlík a Miroslav Horníček. Ti ji pozvali do rozhlasu.

A pak už začala pozoruhodná kariéra zpěvačky, jejíž hlasový rozsah jí mohou závidět mnohé operní pěvkyně.

Věra Špinarová během své kariéry vydala celkem 13 desek, na kterých se objevila celá řada krásných hitů, například Meteor lásky, Music box, Bílá Jawa 250, Den se v růži skryl, Raketou na Mars, Andromeda, Nevěsta v bílém, Fernando, Být sluncem na tvých víčkách nebo Měj mě rád.

Největším hitem se však stala píseň Jednoho dne se vrátíš, jejíž melodie je z filmu Tenkrát na západě, k níž český text napsal Zbyšek Malý.

Za svá alba získala mnohá ocenění v podobě zlatých a platinových desek.

Velkou cenu mělo také pozvání na ostravský koncert Joe Cockera, který nemá nikdy na svých koncertech hosty ani předskokany.

Letos chce natočit nové album

„Věrka by chtěla v letošním roce natočit nové cédéčko. Už jsme domluvení s některými autory, a pokud vše dobře dopadne, počítám, že bychom ve druhé polovině roku mohli jít do studia a začít natáčet,“ prozradil Deníku zpěvaččin manažer Alan Janeček.

Na polenském koncertě návštěvníci uslyší průřez jejího dosavadního repertoáru. Doprovázet ji bude skupina jejího syna Adam Pavlík Band.

Tu tvoří klávesista a zpěvák Adam Pavlík, bubeník Petr Musálek, kytarista a klávesista Ivo Šindel, basista Jiří Hrabovský a kytarista Martin Sýkora.

Vstupenky si mohou zájemci koupit v předprodejích v Polné v Dětském textilu Jitka, ve Ždáře nad Sázavou v Andante či v Jihlavě ve Vinotéce Song nebo v knihkupectví Jitka.

Za lístek na stání zaplatí 200 korun, na sezení pak o třicet korun více.