Dělnický dům v Jihlavě dnes pořádá koncert skupiny Javory, kterou již přes čtyřicet let vedou sourozenci Hana a Petr Ulrychovi. Hana je výborná zpěvačka, Petr si skládá texty, hraje na kytaru a v neposlední řadě také zpívá. Začátek je naplánován na 19.30 hodin.

Kapela patří mezi stálice české hudební scény, a to zejména díky zcela novému způsobu uchopení lidové písně Petra Ulrycha, podle jehož vzoru se dnes rozvíjejí další hudební uskupení, jako je například Čechomor.

Jihlavští fanoušci se mohou těšit na vystoupení beatové části Javorů. Od letošního roku se totiž rozdělily na dvě větve, rockovou a houslovo–cimbálovou. A proč to? „Už léta slýcháme od našich příznivců přání, abychom hráli písničky z našeho beatového období anebo ty, o kterých si myslíme, že by jim slušela nástrojová sestava odlišná od současné javorovské. Ten pocit uvízl i v nás a teď se konečně naplnil,“ prozrazují sourozenci.

V květnu zahrají také v Třebíči

V loňském roce tak natočili nové album Javory Beat, na kterém posluchači najdou známé javorské písničky, avšak v beatovém kabátě, jako Nechoď do kláštera, Ranvej, Ježibaba, Planeta, Malé zrnko písku, Modlitba a další.

Pokud má však někdo raději klasickou podobu Javorů, tak si určitě nenechá ujít květnový koncert v Národním domě v Třebíči, kde společně s Ulrychovými vystoupí Katka (housle) a Dalibor (cimbál) Štruncovi, kteří s Javory úspěšně účinkují již dobrých patnáct let.

Vstupné na koncert činí 250 korun.