V sále polenského zámku se v sobotu večer uskuteční koncert pražské punkové skupiny Visací zámek, která na české hudební scéně působí již od roku 1982.

V letošním roce vyjeli na Turné šibeničních bratří, které je koncipováno jako vzpomínka na rok 1988, kdy skupina vydala první punkový singl v českých zemích – Hymna šibeničních bratří. Visáči na koncertě odehrají všechny písně, které se podařilo dostat do etéru, tj. své nejzáslužnější hity. Ale nejen to.
Kapela si předsevzala v šibeničním termínu natočit nové album. Připravované songy hodlá testovat a dopilovávat přímo na turné, a tak posluchači budou svým potleskem nebo pískotem spolurozhodovat o konečné podobě nového alba.

„Jako předkapela na koncertě vystoupí jihlavská dvojčlenná skupina The Mask, která hraje kytarový rock. Po jejich zhruba pětačtyřicetiminutovém představení na pódium vtrhnou Visáči,“ nastínil průběh večera pořadatel Jan Klíč.

Skupina ve složení Jan Haubert – zpěv, Michal Pixa – kytara, Vladimír Šťástka – basa, Ivan Rut – kytara a Jiří Pátek – bicí divákům předvedou své velké hity jako Známka punku, Traktor, Vlasta, Cigára, Hymna šibeničních bratří a další.

Zájemci si mohou vstupenky pořídit v předprodeji za 180 korun ve Vinotéce Song, Dětském textilu Polná, Hudebninách Andante Žďár nad Sázavou nebo v CK Globus v Havlíčkově Brodě. „Na místě pak budou lístky o padesát korun dražší,“ dodal pořadatel.