Přípravy na otevření jsou v plném proudu. „Právě probíhá nezbytná rekonstrukce, která původní prostor promění na moderní hudební klub. Hlavní změnou bude vytvoření nového pódia, která z akustických a kapacitních důvodů vznikne u západní stěny s okny a bude nápadně zvětšena, aby vyhovovala i velkým a početným kapelám,“ popsal Filip Konvalinka, jeden z provozovatelů klubu. Tvar pódia bude kopírovat tvar loga Soul Music Clubu, tedy kytarového trsátka.

Zároveň se také ladí program, který je do konce roku 2011 již téměř plný. Lidé se mohou těšit na pokračování zavedené dramaturgie, tedy taneční akce nejrůznějších stylů, od soulu a funku 60. a 70. let přes reggae po nejaktuálnější elektro nebo r´n´b. Klub navíc spolupracuje také s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Jihlava. „Soul Music Club i letos nabídne své prostory pro doprovodný hudební program k 15. ročníku festivalu, nově se tam pak mimo jiné odehraje tradiční regionální soutěž kapel AlternativaPro Prize,“ přiblížil Konvalinka.

Velkou novinkou bude také Soul radio, které bude přímo z klubu vysílat na soulovém webu a přinese kromě velké spousty hudby také komentované profily kapel a rozhovory s vystupujícími.