Nadšenci zorganizovali už sedmý ročník Sametového festivalu, ten poprvé v historii uskuteční v Dělnickém domě, přesněji řečenu v klubu New Soul, který se zde před nedávnem usadil.

Na festivalu vystoupí Poet promotér EDA, skupina Tragédie, Atomová mihule, Walter closet & Band, Mr. Hanky a Porno kníže Záviš. „Letošní ročník bude střízlivější, poněvadž nejsou finance. Takže jsme vybrali skupiny z regionu Vysočiny,“ přiblížil program připravený na středu 16. listopadu Roman Grič, jeden z hlavních iniciátorů festivalu.

Vynucené stěhování jakoby pořádání festivalu charakterizovalo. Stejně tak k němu patří vytrvalost pořadatelů, které horší časy nedokázaly zlomit dříve, ani v současnosti. „Tento festival vznikl v roce 2000 v klubu A.M.C., kdy se už na Sametovou revoluci trošku pozapomnělo,“ připomenul Roman Grič, jeden z hlavních iniciátorů festivalu.

V klubu A.M.C., kde se Sametový festival uskutečnil čtyřikrát, se vystřídala spoustu undergroundových skupin. Za zmínku stojí Plastic People of the Universe, Ivan „Magor“ Jirous, Tony Ducháček a Garage, Joe Carafiát, Pod černý vrch, Umělá hmota, Echt a další.

V roce 2005 se ovšem klub A. M. C. zavřel a Sametový festival skončil na dlažbě. Nápad na jeho obnovu se zrodil v roce 2009, na další dva roky se staří známí účinkující scházeli v předvečer Sametové revoluce na zámku v Polné.

Středeční rockerské vzpomínání na staré časy a doby Sametové revoluce začíná v klubu New Soul v půl deváté večer.