První letošní premiérou jihlavského Horáckého divadla bude muzikál Zpívání v dešti.

Dílo autorů Betty Comdenové a Adolpha Greena, k němuž složili písně Nacio Herb Brown a Arthur Freed, nastudoval se souborem v dramaturgii Marie Procházkové hostující režisér Petr Palouš. V hlavních rolích se představí Jakub Škrdla, Lenka Schreiberová, Zdeněk Stejskal a Tereza Otavová.

Na přípravě představení se podílela řada hostujících osobností. Choreografii s herci nacvičil Martin Pacek, autorkou scény a kostýmů je Marta Roszkopfová, stepařská čísla připravil Zdeněk Pilecký.

„Zpívání v dešti patří k nejnáročnějším muzikálům, které se v Jihlavě dělaly, pohybově je zřejmě vůbec nejnáročnější,“ prohlásil Palouš.

Hlavní představitelé podle něj už od října loňského roku pravidelně trénovali step, přičemž se vše učili prakticky od základů.

Filmové dotáčky vznikly i v muzeu

Premiéra se uskuteční na velké scéně Horáckého divadla zítra od 19 hodin. Vedle kmenových herců vystoupí v představení také děti z jihlavského tanečního souboru Street Busters a základní umělecké školy. Filmové dotáčky, které jsou součástí muzikálu, vznikly mimo jiné i v Muzeu Vysočiny.

Představení vzniklo adaptací asi nejznámějšího hudebně-tanečního filmu Zpívání v dešti. Natočila ho společnost Metro-Goldwyn-Mayer a jeho premiéra se uskutečnila v roce 1952.

Česká premiéra Zpívání v dešti se odehrála 22. února 1999 v Ostravě, v roce 2001 po titulu sáhlo Hudební divadlo v Karlíně. Před Jihlavou muzikál nastudovala i divadla v Brně, Plzni a Liberci.