Příznivce elektronické hudby se rozhodli potěšit v Divadle otevřených dveří v Jihlavě (DIOD). Připravili pro ně koncert unikátní psychadelické kapely Jupiters Disco Cowboys. Ta zítra od 20 hodin svým vystoupením odstartuje sérii koncertů, ze kterých se budou moci návštěvníci sálu DIODu těšit po zbytek roku. Celkem se tam uskuteční desítka hudebních vystoupení zaměřených na elektronickou a audiovizuální hudbu či na etnoskupiny a indický směr.

„Hudebníci z Jihlavy mi říkali, jak je náš prostor pro koncerty skvělý. Tak mě napadlo, čím jej zaplnit. Samozřejmě to chtělo něco, co v Jihlavě ještě není. Ostatní kluby jsou dost žánrově vymezené, takže volba byla o to lehčí. U nás je velkou výhodou audiovizuál – tedy to, že kapela může při svém vystoupení využít i obrazu,“ uvedla Karolína Zmeková, vedoucí produkce DIODu.

„Věřím, že na kapely přijde dost návštěvníků. Lidé se na projekt hodně ptali,“ uvedla Zmeková.

Koncerty s netradičním nádechem se budou v divadle bez pevného jeviště a opony konat jednou do měsíce. „Výjimkou budou pouze letní prázdniny, diváci tedy mohou čekat celkem deset představení. Já se kromě pátečních Jupiters Disco Cowboys těším také na Jitku Charvátovou, která u nás vystoupí v květnu. Dříve účinkovala ve skupině Skyline. V DIODu se představí s podobným žánrem a jejími hudebními kolegy ze skupiny Mother Ducks,“ dodala závěrem produkční Zmeková.

ZUZANA KUDRNOVÁ