Uspávací skřítci, třeštění na posteli a veliké přátelství. Ne, nešálí vás zrak, čtete správně. Právě takto by se dal ve zkratce vystihnout pohádkový příběh V peřinách nad Jihlavou od divadelního souboru Microscop op, který se zítra odehraje v Divadle otevřených dveří (DIOD).

Jestli chcete zavzpomínat na své dětské sny, čelit podivuhodným hádankám, s úžasem objevovat nesmírná tajemství, pak je představení, které začne v 16 hodin, určeno právě pro vás.

„Vystoupení je určené jak pro děti, tak pro dospělé. Soubor Microscop op, který ho u nás bude hrát, je v této sféře docela nováček. V peřinách nad Jihlavou je vlastně jejich druhý projekt tohoto typu. My jsme s nimi vstoupili do partnerského vztahu, protože si myslíme, že je dobré podporovat začínající soubory,“ objasnila detaily Vedoucí produkce DIODu Karolína Zmeková.

Unikátní projekt

Microscop op přiveze opravdu netradiční pohybovou inscenaci. „Na jevišti bude velká trampolína, na které se víceméně celé pohádkové představení odehrává. Je to taková příjemná „pohybovka“, moc se na ni těším,“ prozradila Zmeková.

V jihlavském kulturním stánku se jedná o opravdu unikátní projekt. I tento fakt láká některé divadelní příznivce. „Já se na něj určitě chystám. Jsem zvědavá na to spojení trampolíny a postele a jak to celé vůbec bude vypadat. Ztřeštěné příběhy mám ráda. Navíc podobný projekt je podle mě v Jihlavě opravdu jedinečný, i proto si jej nenechám ujít,“ řekla Lenka Hovorková z Jihlavy.

Vstupenka vyjde na 70 korun, studenti, důchodci a děti do 10 let zaplatí o dvacetikorunu méně.

ZUZANA KUDRNOVÁ