Konečně. Milovníci české funkově-rockové skupiny J.A.R. se dočkali. J.A.R. (Jednotka Akademického Rapu nebo také Jaromír a Radomír – pozn. red.) vystoupí už tento pátek v jihlavském music clubu Soul.

Začátek akce je ve 21 hodin. Za vstupenky milovníci této přední české skupiny zaplatili v předprodeji 300 korun. Na místě pak budou k dispozici za 350 korun.

Více než 20 let

Skupina J.A.R. byla založena 17. listopadu 1989. Na hudební scéně se tedy tento fenomén pohybuje už více než dvacet let. Základ kapely v té době tvořil kromě dua „akademických“ rapperů Oto Klempíře a Michaela Viktoříka ještě autor hudby Roman Holý. K uskupení J.A.R. už ale neodmyslitelně patří i populární zpěvák Dan Bárta, který se ke kapele přidal při přípravě v pořadí třetí desky Mein Kampfunk.

Členové kapely ale figurují ve vlastních kapelách. J.A.R. se každoročně představí na několika koncertech. Na své narozeniny poté tradičně koncertuje ve velkém sále pražské Lucerny.

V loňském roce J.A.R. vydali v pořadí už sedmé album Dlouhohrající děcka. Právě s posledně jmenovaným albem se představí i Jihlavě.

LENKA POSPÍŠILOVÁ