Hudební pořad začíná v 18 hodin v přednáškovém sále knihovny.

Česká zpěvačka, šansoniérka, harmonikářka, písničkářka a hudební skladatelka Radůza, vlastním jménem Radka Vranková, se na hudebním poli pohybuje už řadu let. Kromě skládání vlastní tvorby se věnuje také komponování vážné a scénické hudby. Radůza je svobodná a s přítelem má dvě děti.

Hudbě se věnuje Radka Vranková už od mládí. Na lidové škole umění studovala hru na flétnu a později na lesní roh. Poté vystudovala konzervatoř. Soukromě se věnovala i studiu vážné hudby.

V roce 1993 jí přímo na ulici objevila zpěvačka Zuzana Navarová. V květnu toho roku stála už v pražské Lucerně jako předskokanka popové hvězdy Suzanne Vegy.

V roce 2004 získala Radůza hned tři prestižní ocenění „Anděl“ udělované každoročně Akademií populární hudby, a to v kategoriích Zpěvačka roku, Objev roku a žánrové kategorii Folk. O rok později si zahrála ve filmu Jana Hřebejka Kráska v nesnázích.

V nejbližší době si Radůzu budou moci lidé naživo poslechnout na vystoupeních v Praze, Kutné Hoře, Vsetíně, Opavě, Vysokém Mýtě, Ostrově či Jičíně.

LENKA POSPÍŠILOVÁ