Letošní ročník jednodenního festivalu bude devatenáctý. Během desetihodinového hudebního maratonu se návštěvníkům představí čtrnáct kapel a dvě taneční skupiny z Jihlavy a okolí. S kapelou Major Major vystoupí i hejtman Vítězslav Schrek, který byl donedávna také hlavním pořadatelem této akce.

Pomoc přitom bude letos směřovaná do jihlavského Integračního centra Sasov, které se zabývá problematikou autismu. „Zájem kapel zúčastnit se dobročinného koncertu a svým vystoupením bez nároku na honorář pomoci je každý rok větší a větší. Někdy je opravdu těžké vybrat jen některé,“ ocenila organizátorka festivalu Markéta Báťová ze sdružení AlternativaPro.

Jelikož náklady spojené s koncertem uhradí sponzoři a podporovatelé koncertu, může být vybrané vstupné v plné výši věnované na dobrou věc. Návštěvníci navíc nemusí areál letního kina opouštět ani když budou mít hlad. „Občerstvení zajištěné bude. Měly bychom mít sýr nebo sekanou v housce, párek v rohlíku, langoše, a podobně,“ potvrdila Markéta Báťová.

Hokejisté z Dukly Jihlava představili na fanouškovském dni nové dresy, které pokřtili pivem.
Den pro fanoušky: hokejisté jihlavské Dukly pokřtili nové dresy pivem, podívejte

I v případě koncertu pod širým nebem je nutné myslet na epidemická opatření, a to je prokázání bezinfekčnosti u vstupu. Lidé tak musí mít očkovací průkaz, negativní výsledek testu nebo potvrzení o prodělaném koronaviru. Pořadatelé přesto doufají, že návštěvníků přijde hodně, akce začíná ve dvě odpoledne. „Vím, že když bylo špatné počasí a zima, přišlo přes 500 lidí. Ale když bylo hezky, zavítalo sem i 800 diváků,“ vzpomněla Markéta Báťová.

Organizátoři myslí i na děti. Nejen že do dvanácti let mají v doprovodu dospělých vstup zdarma, ale budou pro ně na dětském hřišti připravené i tvořivé dílny. Kromě toho se mohou nejmladší návštěvníci vyřádit na hřišti a určitě je zaujmou i taneční vystoupení.