Čeřínek fest je mnohožánrový festival, který po léta připravuje Miloš Jurač alias Jurda ze skupiny Divokej Bill. Festival nese název po místě konání a tím je jeden z nejvyšších bodů českomoravské Vysočiny, vrch Čeřínek, vzdálený zhruba dvanáct kilometrů od Jihlavy.

Letošní sedmý ročník by měl být opět pestrý stejně tak, jako publikum, jež by chtěli organizátoři festivalu oslovit. Cílí od těch úplně nejmenších až po věkem pokročilé návštěvníky. Na dvou pódiích nabídneme okolo třinácti hudebních uskupení.

Na Čeřínku zahrají kapely Divokej Bill, Wohnout, Lenka Dusilová, Visací zámek, Doga, Plexis či Emma a Hakmak. Představí se i skupiny regionální a objevy letošní sezony v rámci soutěže kapel Mercedes-Benz live space.

Oddechové zákoutí

Nejen děti, ale i dospělí se mohou těšit na divadla jak loutková, tak hraná. „Zcela nově připravujeme oddechové zákoutí festu, které bude nabízet různá dovednostní zákoutí, dětské dílny, a to například výrobu panenek, barvení sádrových odlitků, sítotisk, RC off-roadovou trať, aquazorbing a tak dále," doplnil Jurač.

„Z horní „rodinné" části festivalu, což je louka v mírném svahu, můžete krásně sledovat a naslouchat tomu, co se právě odehrává na dvou pódiích, na kterých se vystoupení skupin nepřekrývají, ba naopak, bude čas si odskočit na občerstvení, než začne další interpret či skupina," poznamenal k organizaci Jurač. „Loni se akce zúčastnilo na 370 dětí předškolního věku, tak vůbec neváhejte a vezměte děti s sebou, mají to zdarma," doplnil.

O festival je velký zájem. Jak uvedl Jurač, letos fanoušci zaútočili na předprodeje v hojném počtu. Nicméně novinkou je možnost zakoupení vstupenky on-line.

LUCIE ŽÁČKOVÁ