V neděli od 10 do 16 hodin tam proběhne Africký den plný exotických chutí. DIOD se promění na pravou africkou džungli. "Přijďte ochutnat exotické ovoce a další netradiční dobroty, které jsme speciálně pro vás vypěstovali a sklidili přímo v Ugandě. Ochutnáte a nakoupíte u nás čerstvé ovoce, sušené ovoce, koření ze Zanzibaru, čokoládu, kakao a dokonce čerstvé kakaové boby," sdělil mluvčí DIODu Přemysl Martinek. Vstupné je zdarma.

Vystoupení ve školách na Vysočině.
Házeli nože po řediteli školy. Artisté ohromili Vysočinu

V sobotu 9. února se můžete zajít pobavit na šibřinky, tentokrát se vše bude odehrávat ve znamení Starců na chmelu. Těšit se můžete na kapely The Shots a Shobull Band. Jakub Škrdla chystá různá vystoupení, ve kterých se představí i mistr světa ve stepu Tobiáš Košir.

Ženám, tanci a skákání přes švihadlo. Tomu všemu bude patřit středa 13. února. "Taneční představení Švihla dokazuje, že skákání přes švihadlo není jen dětská hra; symbolizuje i ambici, touhu po výkonu, snahu o sebezdokonalování. Ne nadarmo byl pro autorku inspirací její zážitek v boxerské škole, kde švihadlo patří k základním cvičebním pomůckám," přiblížil speciální program Martinek.

Plná překvapení pak jistě bude neděle 17. února, kdy si v divadle přichystali další díl Kina DIOD. Tentokrát se rozhodli, že divákům neprozradí, co se bude hrát. A bude to Kino naslepo. Diváci zaplatí až po skončení projekce, tedy pokud se jim film líbil. Pokud ne, tak tento zážitek budou mít zdarma.

"Je to taková hra. Diváci zatím s naším kinem nemají moc zkušenost, tak jim nabízíme možnost přijít a po projekci se rozhodnout, zda to za ty peníze stojí. Tento formát je dnes běžný v celé řadě kin nejen u nás a doufáme, že se nám ho podaří přenést i do Jihlavy," vysvětlil Martinek.

V dalším únorovém týdnu si na své přijdou milovníci cestování v podání dobrodruha Ladislava Zibury, který se tentokrát vydal na cestu po Evropě. Už dávno nechodí pěšky, ale využívá spíš autostop a další nízkonákladové cestovní prostředky.

Sčítání darovaných peněz ze Tříkrálové sbírky v Oblastní charitě Jihlava.
OBRAZEM: Tříkrálová sbírka je sečtená

"Zábavný cestovatelský stand-up opět přiblíží především setkávání se s lidmi, a nikoliv známé památky a turistické cíle, kolem kterých se Ladislav pohyboval. A v tom právě spočívá největší síla Ladislavových vystoupení. Nejen, že události, které na cestách zažívá, přijímá s velkou pokorou, ale zároveň má velký dar natrefit na ty největší podivíny, které si na našem stařičkém kontinentu umíte představit," uzavřel Martinek.

Více informací o programu najdete na www.diod.cz.