Kapelu Malina Brothers tvoří banjista Luboš, kytarista Pavel a houslista Josef Malinové, kteří k sobě přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku ze Spirituál kvintetu. Mají za sebou několik vystoupení v USA a natočili tři řadová CD. Nyní je čeká několikaměsíční turné napříč republikou. Představí na něm své poslední album, kde hostuje zpěvačka Kateřina García, mimo jiné pravnučka malíře Alfonse Muchy. Zpěvačka spolupracovala s řadou muzikantů napříč hudebními žánry, jako je Robert Křesťan a Druhá tráva, Pavel Bobek, Steve Walsh a jiní. V současné době učí hispanistiku na škole v irském Dublinu.

„S Katkou spolupracuji od roku 2001. Kromě posledního CD Malina Brothers jsme natočili dvě alba projektu Garcia, která byla nominována na žánrové ceny Anděl a album Sefardských písní v roce 2013,“ vysvětlil banjista Luboš Malina.

Kateřina García bude jedním z hostů dubnového speciálního koncertu v Brně. Tím druhým je legenda americké country music Charlie McCoy, kterého můžete také slyšet na nahrávkách kapely Malina Brothers. Nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku natočil celou řadu hitů s takovými legendami, jako jsou Elvis Presley, Simon & Garfunkel, Johnny Cash, Bob Dylan a další. Za svůj život vydal více než 25 sólových alb ověnčených mnoha cenami.

„Už za hluboké totality nás americká country music ovlivňovala. Jedním z jejích nejvýznamnějších představitelů je právě Charlie McCoy. Nikdy se nám ani nezdálo o možnosti natáčet s hvězdou tohoto formátu. Je to jeden z našich největších hudebních snů, který se stává skutečností,“ řekl k tomu kytarista Pavel Malina. Z koncertu, který je v plánu 24. dubna, pak vznikne DVD se zpěvníkem a kapela je v roce 2020 svým posluchačům nadělí jako dárek k deseti letům svého působení na české hudební scéně.