Před zcela zaplněným hledištěm rozehraje svůj herecký koncert především Chantal Poullain.

Ve hře, která ukáže, že nikdy není pozdě bořit překážky, zakoušet svobodu, propadat lásce a nikdy není pozdě odmítnout samotu, si zahraje po boku někdejší kurtizány v podání Chantal Poullain ještě Igor Orozovič, v roli milence, jeho matku ztvárňuje Regina Rázlová.

Dramatizace dvou francouzských milostných románů Sidonie-Gabriely Colettové, plná romantiky a vtipu o tom, jak důstojné, krásné, a přitom bolestivé a strašné může být stárnutí ženy, bude nepochybně velkým uměleckým zážitkem.

Chantal Poullain je totiž „poutavá žena s velkým šarmem, inu, Francouzka," jak uvedl umělecký ředitel Ungeltu Milan Hein. „Mám ji rád jako herečku i jako člověka," dodal. I v této inscenaci hraje Chantal s grácií a šarmem jako prvotřídní pařížská kurtizána.

Co se stane s takovou umělkyní, když si až na sklonku své dráhy profesionální společnicepřizná, že se zamilovala? A navíc do mnohem mladšího chlapce, pro něhož ještě nedávno byla milovanou chůvou? To uvidí diváci ve středu večer. Začátek je v 19 hodin.

Divadlo hlásí na Kurtizánu zcela vyprodáno. Na další hostující představení Jméno růže Umberta Eca v podání Východočeského divadla Pardubice ještě vstupenky jsou.

LUCIE ŽÁČKOVÁ