„Diváci do kina mohli když se nechali před vstupem otestovat. Nesetkali jsme se s tím, že by někdo kvůli testům odešel přímo z kina, ale návštěvnost klesá,“ poznamenal. Teď když budou do kina smět lidé jen očkovaní obává se Štefáček, že návštěvnost bude ještě horší.Malou návštěvnost má také kino Panorama v Lukách nad Jihlavou, kde s dobou covidovou a restrikcemi počet diváků klesá.

Podobně jsou na tom kina na Žďársku. „S dobou před covidem se návštěvnost našeho kina nedá srovnat, už ani nevím, kdy to bylo je to tak dávno,“ povzdechl si Milan Dufek z kina ve Velkém Meziříčí. Jak dodal, návštěvníci, kteří zůstali kinu věrní chodí dál i přes hygienická omezení. „Občas jsme se sice s někým dohadovali, jestli může dovnitř, ale diváci ještě zatím chodí,“ dodal.

Most u rybníka Obora  může zmizet
Opravy rozpadlých mostů v Brodě budou stát miliony

Co rozhoduje u diváka aby šel do kina. Na to odpověděl například Milan Prchal z Havlíčkova Brodu. „Já se přiznám, že jsem do kina chodit přestal. Vstupné je drahé, doma šetříme. Zatím jsem neobjevil film, kvůli kterému bych do kina šel i s těmi dnešními podivnými hygienickými podmínkami,“ konstatoval. Někdy jen pět diváků se sejde v kině v Počátkách na Pelhřimovsku.

„Samozřejmě záleží na tom, co promítáme, ale obecně návštěvnost hodně klesla,“ popsala situaci za provozovatele Hana Koronczi. V době, kdy se mohli diváci před promítáním otestovat, přišlo na některý film padesát lidí. „Na film Karel jich bylo sto, ale co to udělá s návštěvností, když smíme pustit dovnitř jen očkované netuším,“ dodala.