Zatoulaný věneček bude plný vodníků, berušek, loupežníků, trpaslíků a víl, ale ukáže se i drak a princezny. Tentokrát nebudou chybět ani speciální efekty, třeba meluzína chodící po vodě, otevřená kniha s příběhy, obr nebo mizející víly. A zazní také dvě písničky.

Zatoulaný věneček je další pohádkou po Kouzelné píšťalce. Obě pohádky vymyslela Hana Matoušková ze Sedlejova spolu se svými dětmi Nikolkou, Gábinkou a Lukáškem, k nim se přidali další mladí tvůrci. Zatoulaný věneček vypráví o víle, která byla namyšlená, a tak jí lišák vzal kouzelný věneček. Ona musela vyrazit do světa a věneček najít, jinak by přestala patřit mezi pohádkové bytosti.

„Je to samozřejmě amatérský počin, spíš to je památka pro všechny, aby věděli, co dělali jako děti, aby se měli čemu zasmát, až vyrostou,“ řekla Hana Matoušková.

Se vším jí hodně pomohla sestra Vlaďka Bellová, která dokázala skvěle přemluvit ke spolupráci i ty nejmenší děti anebo posloužit jako kaskadér, kdy se kvůli dobrému záběru klidně čtyřikrát nedobrovolně vykoupala v rybníku. „A co je nejdůležitější, Vlaďka vyrobila spoustu krásných kostýmů, které se v pohádce na malých hercích objeví. První pohádku jsem dělala skoro sama, nyní mám výborného asistenta na všechno. Moje druhá sestra Ivana Chalupová se zase velmi dobře postarala o to, aby malí herci neměli hlad a žízeň,“ dodala s úsměvem Matoušková s tím, že nejvíce času zabralo stříhání pohádky.

"Velkou zásluhu má také moje mamka, která mi pomáhala s hlídáním dětí, když jsem pohádku dokončovala. Poděkování patří také Ivaně Moravcové, Marku Čajkovi a Evě Pavlikové za to, že nam s nadšením a bez váhaní nahráli k pohádce dvě písničky," doplnila Matoušková.

S nápadem na natočení dětské pohádky přišly sestry Nikolka a Gábinka Matouškovy, které přemluvily svoji maminku Hanu. A tak vznikla Kouzelná píšťalka, do níž se nakonec zapojilo dvacet herců. Potom Nikolka napsala další pohádku, která dostala název Zatoulaný věneček, a i tentokrát na filmování maminka kývla.