Zatoulaný věneček bude plný vodníků, berušek, loupežníků, trpaslíků a víl, ale ukáže se i drak a princezny. Tentokrát nebudou chybět ani speciální efekty, třeba meluzína chodící po vodě, otevřená kniha s příběhy, zjevení v křišťálové kouli nebo mizející víly. Obě pohádky vymyslela Hana Matoušková ze Sedlejova spolu se svými dětmi Nikolkou, Gábinkou a Lukáškem, k nim se přidali další mladí tvůrci.

Pro Zatoulaný věneček se nyní chystají také dvě speciální písničky. Hana Matoušková společně se svou maminkou Hanou Chalupovou a se zpěvačkou Ivanou Moravcovou přepsaly text ke dvěma písničkám - Krůček po krůčku a Láska se nám může stát. „Duety nazpívá Ivana Moravcová pravděpodobně s Markem Čajkou, na violu bude hrát Vojtěch Eberthart a na klavír je doprovodí Eva Pavlíková. Možná se dokonce podaří složit ještě jednu písničku, ale to zatím nevíme určitě,“ řekla Hana Matoušková, která s dětmi pohádku natáčí v Sedlejově a okolí.

Zdroj: Deník/ Zuzana Musilová

Se vším jí tentokrát hodně pomáhá sestra Vlaďka Bellová, která dokáže skvěle přemluvit ke spolupráci i ty nejmenší děti anebo posloužit jako kaskadér, kdy se kvůli dobrému záběru klidně čtyřikrát nedobrovolně vykoupe v rybníku. „A co je nejdůležitější, Vlaďka vyrobila spoustu krásných kostýmů, které se v pohádce na malých hercích objeví. První pohádku jsem dělala skoro sama, nyní mám výborného asistenta na všechno. Moje druhá sestra Ivana Chalupová se zase velmi dobře stará o to, aby malí herci neměli hlad a žízeň,“ dodala s úsměvem Matoušková.

S nápadem na natočení dětské pohádky přišly sestry Nikolka a Gábinka Matouškovy, které přemluvily svoji maminku Hanu. A tak vznikla Kouzelná píšťalka, do níž se nakonec zapojilo dvacet herců. Potom Nikolka napsala další pohádku, která dostala název Zatoulaný věneček, a i tentokrát na filmování maminka kývla.

„Je to samozřejmě amatérský počin, spíš to je památka pro všechny, aby věděli, co dělali jako děti, aby se měli čemu zasmát, až vyrostou," uzavřela Hana Matoušková.