Pohádku o nafoukané víle Vílemíně a ztraceném věnečku vymyslela a sepsala Nikolka Matoušková, o natočení se pak během léta postarala její maminka Hana Matoušková za asistence svých sester, maminky a dalších pomocníků.

„Knížku si naše i ostatní děti moc přály, proto jsem jim to splnila. Hlavně ji chtěli mít zapsanou ve svém čtenářském deníku ve škole. Sepsala jsem příběh podle Nikolčina scénáře, vybrala nejhezčí fotky, přidala nějaká překvapení, a knížka byla na světě. Zájem projevili i rodiče ostatních dětí, které se v Zatoulané věnečku objevily,“ řekla Hana Matoušková.

Kdo knížku doma nemá a chtěl by si ji nebo svým dětem přečíst, může si ji nyní vypůjčit v knihovnách v Telči a v Sedlejově. Na prodej už není, vznikla v omezeném množství kusů. Na pohádku je také možné se podívat na kanálu YouTube.

Zatoulaný věneček i předchozí pohádka Kouzelná píšťalka mají mezi dětmi z Jihlavska takový úspěch, že to vypadá na další počin ze sedlejovské filmové dílny u Matouškových.

„Děti za námi chodí a ptají se, jestli bude ještě nějaká další pohádka, že by si v ní chtěli zahrát. Ještě ani nemáme nic napsaného, ale obsazení už máme tak na celovečerní film,“ dodala se smíchem Matoušková.

Příběh vypráví o víle, která kvůli své namyšlenosti přišla o svůj kouzelný věneček. Vydala se ho hledat do světa a na své cestě potkala spoustu pohádkových bytostí, ale i prince Matěje, který se stal její velkou láskou.