Po úspěšných koncertech v lednu 2012 v prominentních jazzových klubech v Německu se rozhodli členové tohoto mezinárodního tria na další společné spolupráci. Do pondělních dnů odehrálo Trio WUH více než 70 koncertů u nás, v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

Pianista Skip Wilkins vyrostl v Bostonu a vystupuje už více než 30 let, nejdříve jako sideman a později jako leader svých projektů. Již v začátcích své kariéry koncertoval s Davidem Liebmanem, Davidem Sanchezem, Bobbym Watsonem a dalšími. Je vysokoškolským pedagogem na Lafayette College.

Kontrabasista František Uhlíř byl dlouhá léta členem skupiny SHQ Karla Velebného, Barock Jazz Quintet a skupin pianisty Emila Viklického. Nahrál více než 25 alb a vydal dvě autorská alba.

Jaromír Helešic se už v sedmdesátých letech stal jedním z nejlepších hráčů na bicí nástroje u nás, vystupoval s různými hudebním projekty nejen u nás, ale i po celé Evropě, Indii a v zámoří.

V programu tria jsou jak vlastní úpravy jazzových standardů, tak vlastní originální kompozice. Koncert začíná o půl osmé večer.

LUCIE ŽÁČKOVÁ